#1 NÁVRH DESIGNU

Vše začíná nápadem, technickým výkresem a 3D návrhem produktu. Po vytvoření vhodného tvaru se vytiskne nebo narýsuje výkres pro výrobu sklářské formy.

#2 VÝROBA FORMY

Navržený výkres se poté předá formaři a ten dřevěnou formu podle předlohy vyrobí.

#3 FOUKÁNÍ

Vyrobená forma putuje do rukou skláře, který do ní pomocí sklářské píšťaly vyfoukne požadovaný tvar. Dále se sklo přesouvá do chladící pece neboli tamprovny. Proces chlazení skla trvá několik hodin až dní, záleží na tloušťce skla. Pokud se sklo pečlivě nevychladí, může dojít k jeho prasknutí způsobenému vnitřním pnutím.


#4 BROUŠENÍ

Nejdůležitější fáze procesu je v rukou Filipa, kterého jsme Vám již představili. Vyfouklý objekt Filip brousí několik hodin. Produkt přichází k dokonalosti postupným opracováním na čtyřech kotoučích. Začíná se u nejhrubšího brusného kotouče, který vytvoří hrubý základ obroušených hran. Dále se hrany postupně zjemňují a leští.


#5 PÍSKOVÁNÍ A LAKOVÁNÍ

Pro některé objekty je třeba využít i techniku pískování či lakování. Pískování se využívá v podstatě u každého produktu k signování loga na dýnka nebo matování větších ploch. Lakování skla se využívá jen občasně, a to k úpravě hrubého nebo pískovaného povrchu skla za účelem ochrany proti otiskům, mastnotě nebo jen pro efekt lesku.


#6 FINÁLNÍ PRODUKT

Finální produkt je zabalen do polstrované krabice a připraven na zaslání do vašich rukou.