Shardart je designérská společnost se sídlem v České republice. Zaměřujeme se na výrobu unikátních broušených skleněných předmětů. Naše výrobky vznikají pod šikovnýma rukama našich řemeslníků. Značka se dělí na limitované série a zakázkovou výrobu.

Jsme tři kamarádi, které spojuje zájem o design. Za vznikem společnosti stojí hned několik faktorů. Ať už je to sklářské město, ze kterého pocházíme, společné studium, nebo touha udržet, ale zároveň modernizovat český sklářský odkaz.

"Klademe důraz na krásu řemeslného zpracování a chceme zvýšit povědomí o české sklářské tradici."FILIP

Představujeme vám člověka, bez kterého by náš projekt nemohl vzniknout - Filipa. Filip pochází ze samotného srdce české sklářské tradice, z Nového Boru, kde studoval obor design broušeného skla. Zpracování skla se věnuje více než 7 let.

Jeho hlavním zaměřením je broušení, kterým z již vyfouklých skleněných produktů vytváří unikátní kousky. Filip má nejen "zlaté ručičky", ale i výjimečnou představivost, a v kombinaci těchto dvou vlastností vzniká opravdové umění.

"Nikdy bych neprodal kus, který bych si sám nekoupil."PETR & RICHARD

Tímto se dostáváme k samotným zakladatelům, kterými jsou Richard a Petr, spolužáci z ČVUT v Praze. Prvotní myšlenka o založení firmy se zrodila v hlavě Richarda, který svůj nápad posléze představil Petrovi. Společnost Shardart tak mohla vzniknout.

Tito dva mladí studenti se vzájemně doplňují a kooperací přichází s originálními nápady, ať už ve spojitosti s marketingem, obchodní strategií, nebo se samotnou tvorbou nových produktů.